Muitinės tarpininkai

Muitinės tarpininkaiDažnas iš mūsų dirbame konkretų darbą ir savo srityje jaučiamės tarsi tos žuvys vandenyje. Tiesa, kaip ir pastarosios, iš įprastos aplinkos patekusios ant kranto iš nevilties pradeda žiobčioti, taip ir žmonės, atsidūrę sau neįprastoje situacijoje, sutrinka, nežino ką daryti ar, blogiausia, pritrūkę profesionalumo, rizikuoja pridaryti daug klaidų. Paprasčiau kalbant, kiekvienam tiesiog reikia daryti tai, ką geriausiai išmanai, o, pritrūkus žinių, ieškoti pagalbos pas kvalifikuotus specialistus. Muitinės tarpininkai, paruošiantys išvykimo dokumentus, reikalingus į kitas šalis siunčiamiems kroviniams – vienos iš tų specialybių, kurios funkcijų atlikimas reikalauja specifinių žinių, pavyzdys.

Išmuitinimo paslaugos

Tie, kurie didžiųjų švenčių proga kartą per metus išsiunčia pasveikinimo atvirutę svetur gyvenantiems artimiesiems ar iš šiuo metu itin populiarių užsienio internetinių parduotuvių parsisiunčia sau vieną kitą smulkmeną, tikėtina, nesupranta, kam reikalingi kažkokie specialūs muitinės tarpininkai, jei egzistuoja muitinė kaip valstybinė institucija. Pastarieji, siekdami užtikrinti sklandų krovinio gabenimą į pageidaujamą šalį, būtent ir tarpininkauja tarp klientų (tiek fizinių, tiek juridinių) ir muitinės pareigūnų.

Kalbant apie bet kokią paslaugą, svarbiausia pabrėžti pastarosios teikiamą naudą klientams. Paprastai tariant (kalbėti šia tema paprastai iš tiesų sudėtinga, kadangi vien specifinių terminų gausa dažną priverčia „karpyti ausimis“), muitinės tarpininkų paslaugos aktualios tiems fiziniams bei juridiniams klientams, kurie gabena prekes bei krovinius į kitas ES valstybes ar trečiąsias šalis. Kaip ir kiekvienoje situacijoje, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Žiūrėdami pro pirštus į tam tikras procedūras, susijusias su krovinių pervežimu bei tam reikalingų išvežimo dokumentų paruošimu, rizikuojate tapti kone kontrabandininku, bandančiu laimę nepastebėtam pergabenti krovinį į kitą upės krantą. Jei toks kurioziškas scenarijus ir negresia, tai tikimybė, jog bandant savarankiškai sutvarkyti krovinio pervežimo „popierizmo“ formalumus, užtruksite kur kas ilgiau, nei tikėtasi, iš tiesų reali. O, verslo pasaulyje, laikas kaip žinia yra pinigai: klientui vėluojamos pristatyti prekės gali tapti ir nebereikalingos. Kvepia ne tik milijonais sugadintų nervinių ląstelių, bet ir finansiniais nuostoliais….Viso to galima išvengti išmuitinimo paslaugas patikėjus tos srities profesionalams.

Viena profesija – visa eilė funkcijų

Laikas pereiti nuo beletristikos prie konkrečių faktų. Taigi, kokias paslaugas atlieka mūsų aptariami muitinės tarpininkai?

• Fiziniams bei juridiniams klientams padeda užpildyti vadinamuosius BAD (bendruosius administracinius dokumentus), būtinus legaliam importui, eksportui bei tranzitui.
• Fiziniams bei juridiniams klientams padeda užpildyti kitus, tarptautinių krovinių pervežimui būtinus dokumentus – CMR važtaraščiai, TIR Carnet ir TIR Carnet elektroninės deklaracijos. Nesirūpinkite, jei minėtus žodžius pamirštate vos juos perskaitę (ką kalbėti apie pastarųjų reikšmės suvokimą!): juk visą išmuitinimo procedūrą ketinate patikėti profesionaliems, savo darbą išmanantiems specialistams.
• Atlieka kitas, su muitinės procedūromis susijusias paslaugas: paruošia reikalingus prekių kilmės sertifikatus, teikia įvairius aktualius prašymus, paruošia gabenamų prekių pavyzdžius ir kita.
• Siūlo muitinės apskaitos tvarkymo paslaugą suinteresuotoms šalims.
• Konsultuoja fizinius bei juridinius klientus klausimais, susijusiais su krovinių pervežimu, krovinių išvežimo dokumentų paruošimu ir kita.
• Su kiekvienu fiziniu bei juridiniu klientu bendradarbiauja asmeniškai, parinkdami šio situacijoje labiausiai tinkančius sprendimus. Gabenamų krovinių asortimentas įvairus, muitinėje egzistuojančių taisyklių bei reikalavimų spektras taip pat platus, tad vieno greito ir universalaus „recepto“, kaip pergabenti krovinį iš taško A į tašką B, nėra, būtina įsigilinti į individualią situaciją.

Dėl krovinių išvykimo dokumentų paruošimo kreipkitės į patyrusius muitinė tarpininkus: gausite garantiją, jog visas procesas įvyks sklandžiai.