Muitinės sandėliai

Muitinės sandelys

Turinys

Logistika – sritis, apimanti daugybę procesų. Pastarųjų įvairovė tokia didelė, jog kartais logistikos bendrovės nėra pajėgios savarankiškai atlikti visų užduočių, būtinų galutiniam rezultatui pasiekti ir samdo konkrečioje srityje besispecializuojančias įmones. Viena iš logistikos veiklos sričių, kurioje specializuojasi mūsų komanda – muitinės sandėliai ir įvairių krovinių sandėliavimas juose.

Ne kiekvienas garažas gali tapti muitinės sandėliu

Lietuva, dėl savo palankios geografinės padėties (kaip žinia, mūsų šalis turi sieną net su 2 ne ES valstybėmis), turi puikią galimybė vystyti prekybą su trečiomis šalimis. Tiesa, tai sunkina tam tikri teisiniai bei ekonominiai niuansai: būtinybė sumokėti nustatytus mokesčius už įvežamas ne ES pagamintas prekes, susiję draudimai ir panašiai. Tais atvejais, kai Lietuva yra tik tranzitinė minėtų prekių stotelė, o ne pagrindinė realizacijos vieta, aktualūs tampa muitinės sandėliai, kuriuose laikomos prekės nėra apmokestinamos importo ar kitais mokesčiais.

Nesunku suprasti, jog muitinės sandėliai turi paklausą tiek tarp Lietuvos, tiek tarp užsienio klientų. Ne kiekvienas, panorėjęs užsiimti šia veikla, gali tai padaryti: nuėjome ilgą kelią, kol gavom tokią galimybę. Visų pirma, būtina gauti leidimą iš šią logistikos sritį prižiūrinčio muitinės departamento. Įveikus šį etapą, tenka atlikti daug darbų, jog būtų tinkamai įrengtos ir prižiūrimos patalpos, pasirūpinta saugiu prekių laikymu (kai kurios prekės, pavyzdžiui, medicininės medžiagos, reikalauja itin specifinių laikymo sąlygų), tinkama laikomų prekių apskaita bei kitais niuansais. Svarbu rasti ir tinkamas patalpas šios veiklos vykdymui. Mūsų muitinės sandėliai įsikūrę Lietuvos geležinkelių teritorijoje su atskira atšaka. Tokia strategiškai patogi padėtis sudaro itin palankias galimybes priimti ir išsiųsti geležinkeliais gabenamus krovinius. Mūsų muitinės sandėlio adresą rasite nutodytą Lietuvos muitinės interneto svetainėje: tai – įrodymas, jog dirbame įstatymiškai suteiktą teisę verstis šia veikla.

Teorinė pažintis su muitinės sandėlių įvairove

Atsižvelgiant į muitinės sandėlių veiklos organizavimo specifiką, skiriami 5 pastarųjų tipai.

  • A – atviras muitinės sandėlis, kuriame laikyti prekes gali fiziniai ir juridiniai Lietuvos bei kitų užsienio šalių asmenys ir įvairios organizacijos. Visas sandėliavimo procedūras turi atlikti muitinės sandėlio savininkas.

  • B – sandėlis, savo charakteristika atitinkantis A tipą, tik šiuo atveju sandėliavimo procedūras atlikti turi lietuvis, prieš tai pateikęs atitinkamą deklaraciją muitinio sandėliavimo procedūrai įforminti.

  • C – atviras muitinės sandėlis, kurio veiklos atveju muitinės procedūrų vykdytojas ir savininkas privalo būti tas pats asmuo, tačiau nėra reikalavimo, jog jam priklausytų sandėlyje laikomos prekės.

  • D – sandėlis, savo charakteristika atitinkantis C tipą, tik šiuo atveju turi būti taikoma supaprastinta sandėlyje laikomų prekių laisvai cirkuliacijai išleidimo tvarka.

  • E – sandėlis, savo charakteristika atitinkantis C tipą, tik šiuo atveju savininkui būtina turėt sandėlio steigimo leidimą ar teisę į nuomą.

  • F – atviras muitinės sandėlis, kuriame ne Lietuvoje pagamintas prekes laikyti leidžiama Lietuvos ir užsienio fiziniams bei juridiniams asmenims ir įvairioms organizacijoms.

Muitinės sandėliai – ne tik krovinių saugojimo vieta

Gali atrodyti, jog darbas muitinės sandėliuose yra labai paprastas: tereikia sukrauti prekes į atitinkamas vietas ir pasyviai šias stebėti. Iš tiesų mes, kaip muitinės sandėlių paslaugą teikianti įmonė, atliekame daug viena nuo kitos neatsiejamų paslaugų:

Krovinių sandėliavimas muitinės sandėliuose – paslauga, be kurios kai kuriais atvejais apsieiti neįmanoma. Stengiamės pasiūlyti klientui palankiausias bendradarbiavimo sąlygas ir viliamės užmegzti ilgalaikius ryšius.