Krovinių ekspedijavimas

Krovinių ekspedijavimasĮsivaizduojate, jog žinote, kaip vyksta tarptautinių krovinių gabenimas iš pradinio į galutinį tašką? Krovinys pakraunamas, sutvarkomi visi reikalingi kelionės dokumentai ir šis sutartu laiku pasiekia laukiantį gavėją? Iš tiesų logistika sudaryta iš daugybės atskirų veiksmų bei šiuos atliekančių veikėjų, apie kai kurių egzistavimą sužinant tik įsigilinus į analizuojamą procesą. Krovinių ekspedijavimas – viena iš svarbių logistikos grandinės dalių, be kurios ryžtis pristatyti krovinį iš taško A į tašką B būtų tikra avantiūra. Mūsų teikiama krovinių ekspedijavimo paslauga – tai tarpininkavimas organizuojant tarptautinių krovinių gabenimą, parenkant tinkamiausią transportavimo būdą (geležinkelių, jūrų, oro transportas, kroviniai automobiliai), konkrečią transporto priemonę, maršrutą bei suplanuojant kitas detales, galinčias užtikrinti saugiausią, greičiausią bei ekonomiškiausią krovinio kelionę į reikiamą vietą.

Kokias funkcijas atlieka krovinių ekspeditoriai?

Eksportas bei importas – sritis, kurią kaip pagrindinį pajamų šaltinį renkasi verslininkai, nebijantys kasdienių iššūkių bei rizikos. Pastarieji suvokia, jog ne visus darbus, susijusius su krovinių pervežimu, įmanoma kokybiškai atlikti savarankiškai, tad kreipiasi į aktualios paslaugos teikėjus. Teikiame krovinių ekspedijavimo paslaugą, orientuotą į sklandaus krovinio pristatymo proceso nuo siuntėjo iki gavėjo organizavimą bei tarpininkavimą tarp suinteresuotų šalių.

Krovinių ekspedijavimas, priklausomai nuo šio proceso sampratos, apibrėžtos Lietuvos civiliniame kodekse bei individualių kliento pageidavimų, apima:

  • optimaliausio maršruto parinkimą ir sudarymą, pastarojo keitimą priklausomai nuo realios situacijos;

  • tinkamiausio transportavimo būdo (jūrų, oro, geležinkelių, krovininis) bei konkrečios transporto priemonės parinkimą;

  • vežėjų paiešką bei pervežimo sutarties sudarymą;

  • krovinio eksportui ar importui reikalingų dokumentų bei kitų muitinės formalumų sutvarkymą

  • gabenamo krovinio stebėjimas realiu laiku(išmaniosios technologijos šį procesą supaprastina) ir aktualių sprendimų priėmimas(pavyzdžiui, dėl susidariusio kamščio kelyje tenka pakoreguoti kelionės maršrutą).

  • kitų, su krovinio gabenimu susijusių kliento pageidavimų vykdymas: krovinio kiekio bei būklės kontrolė, krovos darbai, sandėliavimas, tarpininkavimas mokant susijusius mokesčius bei rinkliavas ir kita.

Kaip išsirinkti gerą krovinių ekspedijavimo specialistą?

Ilgai logistikos srityje besisukantys verslininkai žino, jog rasti patikimą krovinių ekspeditorių kone prilygta laimėti loterijoje. Krovinių ekspedijavimo sritis Lietuvos rinkoje yra gana gerai išplėtota, čia sutelpa tiek rinkos „rykliai“, tiek ir smulkios „žuvelės“. Kol kas priskiriame save pastarajai kategorijai: esame naujokai, tačiau pasižymime stipria patirtimi šioje srityje bei noru tobulėti. Realiai vertiname situaciją ir suvokiame, jog su konkurencija susidoroja ir sėkmingai verslą vysto tik kompetentingiausios firmos. Pasiryžimas judėti į priekį teikiant kokybiškas, kliedams aktualias paslaugas ir yra mūsų veiklos prioritetas.

Ekspeditorius, kaip ir kitus aktualios paslaugos teikėjus, klientai bando atrasti tiek visa apimančių internetinių paieškos sistemų pagalba, tiek ir remdamiesi kitų firmų patirtimi. Pabrėžiame, jog krovinių ekspedijavime, kaip ir visose srityse, aktualu ne gebėjimas gražiai pakalbėti, bet kompetencija bei realiai atlikti projektai. Tikime, jog toks požiūris padės plėsti klientų, besidominčių krovinių ekspedijavimu, ratą bei tapti konkurencingu savo veiklos srities atstovu.